Artykuły papiernicze w szkole i w domu

Artykuły papiernicze w szkole i w domu

Długopisy, ołówki, kredki, flamastry, bloki rysunkowe i techniczne, papier kolorowy, nożyczki, klej, farbki – stworzenie szkolno-biurowej wyprawki dla dziecka wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale także sporo cierpliwości i czasu. Sklepy papiernicze oferują szeroki wachlarz propozycji, różniących się kolorem, wzorem i funkcjonalnością. Bez problemu znaleźć można akcesoria adresowane dla dziewczynek, chłopców, jak również uniwersalne. Wybór – wbrew pozorom – do łatwych nie należy, zwłaszcza, gdy pojawi się ograniczenie w postaci szczupłego portfela rodziców.

Wiek, zainteresowania, potrzeby

Druga połowa sierpnia to czas, gdy większość rodziców zaczyna myśleć o wyprawce szkolno-biurowej dla swoich dzieci. Oferty sklepów kuszą i przyciągają uwagę najmłodszych, przyczyniając się do frustracji rodziców, którzy nie tylko muszą dokonać racjonalnego wyboru, ale także wytłumaczyć ten fakt pociechom. Na pierwszy ogień idą artykuły papiernicze niezbędne podczas nauki w przedszkolu czy szkole, choć i tutaj możliwości wyboru jest sporo. Jeśli budżet pozwoli, można pomyśleć o dodatkowych akcesoriach. Warto przy tym pamiętać, że wiele akcesoriów szkolnych można wykorzystać podczas zabaw i zajęć artystycznych, realizowanych w czasie wolnym.

Akcesoria i zabawki DIV, czyli dziecięce rękodzieło

Rozwój dziecka to nie tylko nauka, ale także zabawy i zajęcia artystyczne przygotowywane w domu. Jest to jednocześnie doskonała okazja, by rozwijać własną kreatywność i wyobraźnię. Co ważniejsze, podczas zabawy z powodzeniem można wykorzystać różnego rodzaju pudła, pudełka, kartony, a nawet butelki. Przydadzą się też kolorowe czasopisma, spinacze do bielizny, wytłaczanki po jajkach, rolki po papierze toaletowym oraz kolorowe nakrętki z butelek. Te proste, recyklingowe elementy pozwalają wykonać wiele atrakcyjnych akcesoriów – wyklejanki, wydzieranki, gazetowe bajki, pionki do samodzielnie wykonanych gier planszowych, przyborniki na biurko, a także piękne ozdoby, które z całą pewnością ozdobią dziecięcy pokój, świadcząc jednocześnie o umiejętnościach małego domownika.