Co powinna zawierać wyprawka dla dziecka?

Co powinna zawierać wyprawka dla dziecka?

Początek szkoły to ekscytujący czas dla rodziców i uczniów. Wiąże się on jednak także z wydatkami, dziecko potrzebuje bowiem całego arsenału akcesoriów. Które z oferowanych przez sklepy produktów przydadzą się naszej pociesze, a które z nich będą jej kompletnie zbędne?

ABC ucznia, czyli niezbędne artykuły szkolne

To, co znajdzie się w szkolnej wyprawce uzależnione jest przede wszystkim od wieku dziecka, inne rzeczy będzie bowiem potrzebował przedszkolak, a zupełnie inne licealista. Zazwyczaj wraz z wiekiem maleje ilość niezbędnych rzeczy, dlatego skupimy się głównie na młodszych prymusach. Sporym ułatwieniem w tym przypadku jest lista rzeczy, którą przygotowują niektóre wychowawczynie. We wrześniu wiele sklepów ubogaca też ofertę o gotowe zestawy szkolne, w których jednak wiele rzeczy jest zbędnych. Do zupełnych podstaw należy piórnik z długopisem, kredkami ołówkowymi, strugaczką, klejem, temperówką, nożyczkami i gumką do mazania.

Dziecku będzie wygodniej korzystać z takiego, w którym przedmioty te można uporządkować. Kolejne rzeczy to zeszyty, w ilości odpowiadającej nauczanym przedmiotom, bloki: rysunkowy, techniczny, kolorowy oraz kredki świecowe, pastelowe i flamastry oraz plastelina. Do prac plastycznych dziecko będzie potrzebowało zestawu pędzli, kubeczek, fartuszek i oczywiście farby plakatowe i akwarelowe. Dziecko z pewnością ucieszy się z dziurkaczy, wykrawających ozdobne kształty, czy brokatowych długopisów, nie są one jednak niezbędne. Dobrym pomysłem jest wybranie motywów odpowiadających wiekowi dziecku, np z nadrukami postaci Disneya.