Drewniane zabawki dziecięce to wspaniały powrót do klasyki i natury

Drewniane zabawki dziecięce to wspaniały powrót do klasyki i natury

Dzisiejsza szeroko pojęta kultura plastiku jest wszechobecna i choć pojęcie to odnosi się głównie do poziomu brylowania celebrytów w mediach, to dosłownie może być także związane z tym, że materiałów plastikowych nadużywa się w szeroko pojętej produkcji. Dlatego też, jeżeli rodzic chciałby pokazać swojemu dziecku, że można znaleźć się nieco bliżej natury, to świetnym prezentem będą właśnie zabawki drewniane.

Ludzie starszej daty z pewnością pamiętają, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu zabawki dla dzieci były wykonywane głównie z drewna. Co więcej, zazwyczaj nie były one w ogóle kupowane, ale produkowane amatorsko przez bliskich. Niczym nadzwyczajnym były drewniane klocki, drewniane lalki, drewniane samochodziki, pociągi czy samoloty.

Takie zabawki z drewna mają coś, czego tandetny plastik nie ma, czyli przede wszystkim duszę. Mogą one stanowić wspaniały prezent dla dziecka, jeżeli chcemy pokazać mu, czym bawiło się dawniej, ale jeżeli także chcielibyśmy je od najmłodszych lat uczyć bliskiego obcowania z naturą.

I choć obecnie takich drewnianych zabawek raczej nie robi się już własnoręcznie, to każdy większy i szanujący się
sklep zabawkowy ma właśnie w swojej ofercie zabawki drewniane, oprócz tych standardowych, plastikowych, czy metalowych. Może zawierają one nieco mniej szczegółów, może nie porażają kolorystyką, ale są bardzo przyjazne, naturalne i ciepłe. W zabawie zresztą chodzi głównie o wyobraźnię, a nie mnóstwo niesamowitych funkcji skomplikowanych zabawek elektronicznych czy mechanicznych. Takie przynajmniej wartości powinniśmy przekazać naszemu dziecku, jeżeli chcemy nieco oddalić je od wspomnianej kultury plastiku.

Warto przy tym wspomnieć, że sklep z zabawkami, który posiada w swojej ofercie zabawki drewniane, posiada też dla nich wszelkie atesty. Takie zabawki są w stu procentach bezpieczne, bardzo dokładnie wypolerowane i nie pokrywane jakimikolwiek szkodliwymi substancjami. Nawet więc gdy nasze dziecko weźmie taką zabawkę do buzi i ugryzie, nie stanie się absolutnie nic złego.