Jakie zabawki będą odpowiednie dla naszego dziecka?

Jakie zabawki będą odpowiednie dla naszego dziecka?

Kiedy niemowlę zaczyna wykazywać większą aktywność ruchową, czy to siadać samodzielnie, raczkować, czy też chodzić, bardzo często zwiększa się jego zainteresowanie wszelkiego rodzaju przedmiotami. Warto w takim momencie zwrócić uwagę, by rzeczy, którymi się bawi, były dostosowane do jego wieku, a przede wszystkim bezpieczne dla niego. Na co więc patrzeć przy wybieraniu zabawek dla naszego dziecka?

Aktywność, zdrowie i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Małe dzieci mają w zwyczaju badać przedmioty nie tylko za pomocą rąk, ale także poprzez wkładanie ich do buzi, zwłaszcza w okresie ząbkowania. Jest to ich metoda na sprawdzanie twardości, smaków, a również po prostu sposób na masaż obolałych lub swędzących dziąseł. Zabawki dla takiego malucha powinny zatem być wykonane z materiałów pozbawiony szkodliwych składników, np. bez bisfenolu A, który znaleźć można w wielu tanich, plastikowych zabawkach i przedmiotach codziennego użytku.

Odpowiednimi zabawkami dla naszego dziecka są z pewnością zabawki pochodzenia naturalnego, ekologiczne, zarówno miękkie poduszki i gryzaki, jak również te nieco bardziej zaawansowane. Wykonane z atestowanych materiałów doskonale sprawdzą się nie tylko jako zabawki edukacyjne (np. klocki drewniane), ale też nie będą stwarzać niebezpieczeństwa zatrucia. Ze względu na ryzyko np. zadławienia, podczas wybierania zabawek warto zwrócić uwagę na oznaczenia, czy są do elementy przeznaczone dla dzieci poniżej, czy powyżej 3 roku życia.