Własnoręcznie wykonane zabawki sposobem na nudę

Własnoręcznie wykonane zabawki sposobem na nudę

W życiu każdego dziecka i rodzica przychodzi taki moment, w którym posiadane zabawki zaczynają po prostu nudzić. Ciągłe kupowanie nowych obciąża jedynie budżet rodzinny, bo okazuje się, że tak na dobrą sprawę zmienia się jedynie moda. Jednego roku modne będą kucyki, innego jednorożce, a wszystkie zakupione figurki tak, czy inaczej, spoczną na dnie szafy i dziecko poprosi o coś nowego. Jak zatem poradzić sobie z takim problemem?

Kreatywność, rozwijanie wyobraźni i samodzielność

Świetnym sposobem na przełamanie nudy jest zaproponowanie dziecku samodzielnego wykonania zabawek. Któż z nas nie pamięta słynnych ludzików z kasztanów i żołędzi, szycia lalek po czujnym okiem mamy lub budowania zamków z kartonu? Dzisiejsze dzieci, przytłoczone nadmiarem możliwości, często nie biorą nawet pod uwagę, że można samodzielnie wykonać zabawkę, a nie kupować ją w sklepie.

Takimi propozycjami własnoręcznie wykonywanych przedmiotów, mogą być wspomniane lalki i zamki z kartonu, ale nie tylko. Dla młodych fanów piłki nożnej bardzo atrakcyjne będzie złożenie stolika do gry w piłkarzyki. Trudno oczekiwać, że kilkulatek wykona go samodzielnie, jednak z pomocą rodziców będzie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również okazja do pogłębienia więzi. Innymi zabawkami, które można samodzielnie skonstruować, mogą być np. proca, łuk oraz strzały do zabawy w plenerze, a także … cymbałki. W tym przypadku zarówno dziecko, jak i rodziców, ogranicza jedynie własna wyobraźnia.