• Kategorie
  • Szukaj
  • Agd, toaletki, sklepy i kasy fiskalne

Czasami nie doceniamy dzieci, często zapominamy, że obserwują każdy nasz ruch i są świadome wszystkiego, co dzieje się wokół nich. Przebywanie w środowisku sklepowym to doskonały przykład; widzą, jak wymieniasz towary na pieniądze i wiedzą, że do zapłaty można użyć kawałka plastiku lub monet i papieru. Jedną z najważniejszych części rozwoju Twojego dziecka będzie zabawa w udawanie. Nie tylko pozwala dziecku doświadczyć odgrywania różnych ról, ale także testuje jego reakcje na różne scenariusze w bezpiecznym środowisku udawania i uczenia się.

1.    Matematyka

Równoważność, dodawanie, odejmowanie i dzielenie to umiejętności, które Twoje dziecko zdobędzie bez większego wysiłku bawiąc się w sklep. W zależności od rodzaju posiadanego zestawu sklepowego czy kasy fiskalnej, dzieci mogą również nauczyć się liczyć. Nasza zabawkowa Edukacyjna sklepowa kasa fiskalna posiada kalkulator, który pomoże dzieciom w nauce rozpoznawanie liczb i uczenia się ich nazw. Zsumowanie cen to świetny sposób na praktyczne zastosowanie matematyki. Starsze dzieci mogą również ćwiczyć bardziej skomplikowane obliczenia, takie jak rabaty.

2.    Zdolności motoryczne

Kasy fiskalne dla dzieci dają kilka sposobów na rozwijanie motoryki u dzieci. Naciskanie przycisków, przesuwanie kart do płatności, wkładanie i wyjmowanie pieniędzy przy wpłatach i wypłatach gotówki pomagają w rozwoju chwytu i precyzji.

3.    Pojęcie pieniądza

Zabawa kasami fiskalnymi z wirtualnymi pieniędzmi i kartami kredytowymi nauczy Twoje dzieci pojęcia pieniądza. Akt dawania banknotów, monet lub karty kredytowej w zamian za przedmioty, które kupujesz, jest dobrym sposobem na przedstawienie im, jak pieniądze i handel działają w prawdziwym świecie. Kolejną cenną lekcją, której może nauczyć się Twój maluch, jest świadomość, że skończą mu się pieniądze, jeśli kupi dużo rzeczy. Dzielenie się i wartość pieniędzy to ważne umiejętności życiowe, a uczenie się ich w młodym wieku jest zawsze dobrą rzeczą.

4.    Wiedza i zrozumienie świata

Gdy dzieci opanują rozpoznawanie liczb, możemy zacząć korzystać z różnych walut. Dla niektórych może to zabrzmieć nieco dziwnie, ale dzieci są jak gąbki, a to, czego ich teraz nauczysz, po prostu zostanie z nimi na zawsze.

5.    Komunikacja i język

Dzieci bawiąc się w sklep odgrywają role – klienta i sprzedawcy. Wcielanie się w rolę dorosłych zapewnia im mnóstwo frajdy, ale także uczy komunikacji. Poprzez taką zabawę dziecko uczy się jak być uprzejmym klientem oraz jak zrobić zakupy w sklepie.

6.    Czytanie i pisanie

Twojego malucha z pewnością ucieszy pisanie głównego szyldu sklepu, godzin jego otwarcia i zamknięcia czy opisów specjalnych ofert dnia. W naszej ofercie znajdziesz zestawy sklepowe, zawierające rzeczy, które Twoje dziecko będzie mogło sprzedawać, takie jak owoce, warzywa, ciastka i wiele innych. Te przedmioty mogą pomóc dzieciom zidentyfikować słowa, gdy wskażesz przedmiot i zapytasz "Ile kosztują jabłka?" lub „Czy masz specjalną ofertę mleko?”

7.    Identyfikacja, klasyfikacja i grupowanie

Oczywiście wszystkie sklepy muszą być dobrze zorganizowane i uporządkowane, jeśli chcą, aby ich klienci znaleźli produkty, których szukają! Możesz pomóc dziecku ustalić, gdzie należy umieścić określone przedmioty w skrzyni lub koszach. Być może wszystkie warzywa powinny znaleźć się na jednej półce, a owoce na drugiej. Pomoże to Twojemu dziecku w zabawie, sortowaniu i identyfikowaniu różnych przedmiotów. Możesz nawet rozważyć użycie prawdziwych owoców i warzyw i pozwolić dziecku kupić sobie zdrową przekąskę!

8.    Negocjacje i rozwijanie umiejętności biznesowych

Odgrywając role klientów, kasjerów, kierowników sklepów i osób zajmujących się zaopatrzeniem półek, dzieci zaczynają rozumieć złożoną naturę funkcjonowania biznesu. Mogą również rozwijać swoje umiejętności negocjacyjne podczas zabawy z innymi dziećmi.

9.    Poznawanie żywności i produktów

Kolejnym aspektem edukacyjnym zabawy zestawami sklepowymi jest to, że dzieci poszerzają swoją wiedzę na temat różnych produktów, ich wyglądu i zastosowania. Czytając i sprawdzając etykiety, zdobywają również wiedzę o składnikach niektórych produktów.

Zabawkowe kasy fiskalne i zabawkowe zestawy sklepowe to świetny i przyjemny sposób by szybko i w przyjaznej atmosferze wprowadzić dziecko w świat dorosłych. Dzięki takim zabawkom Twoje pociechy będą się świetnie bawić ze swoimi przyjaciółmi i jednocześnie poznawać świat i uczyć się wielu nowych rzeczy!

 

 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny