• Kategorie
  • Szukaj
  • Chodziki i pchacze

Wybór chodzika dla dziecka może być trudnym zadaniem, ponieważ na rynku istnieje mnóstwo możliwości. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Twojego dziecka. Zastanów się, które funkcje będą najlepsze dla Twojego malucha, ale nie idź na kompromis w kwestii bezpieczeństwa.

Wybierając chodzik dla swojego dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, należy postawić na chodzik z antypoślizgowymi podkładkami. Zapobiegnie to ślizganiu się chodzika i powodowaniu upadków. Aby ułatwić Ci wybór spośród setek produktów dostępnych na rynku, przedstawiamy listę dziesięciu rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego chodzika dla Twojego 

1. Rodzaje chodzików dla dzieci

Istnieją dwa popularne typy chodzików: klasyczne i stojące tzw. pchacze. Porównajmy je, aby zobaczyć, jakie są ich główne różnice.

Chodzik klasyczny

Klasyczne chodziki zazwyczaj składają się z szerokiej podstawy z podporami połączonymi ze zintegrowanym siedziskiem. Niektóre klasyczne chodziki mają składane podpórki, dzięki czemu można je łatwiej przechowywać. Ponadto większość klasycznych chodzików ma zdejmowane siedzisko, dzięki czemu można je łatwiej wyczyścić. Takie chodziki mają przymocowane do nich zabawki, dzięki czemu dzieci mogą bawić się podczas chodzenia. Zabawki zazwyczaj mają charakter edukacyjny, zapewniają dzieciom zajęcie i rozrywkę.

Pchacz

Pchacze dla dzieci z są zazwyczaj tańsze niż klasyczne modele chodzików. Są świetnym wyborem dla rodziców, którzy chcą zachęcić dziecko do chodzenia, ale nie chcą wydawać dużo pieniędzy. Podstawowym celem tego typu produktów jest pomoc dzieciom w samodzielnym staniu i chodzeniu. Chodziki te są dostępne w wielu kolorach i mają wiele ustawień prędkości. Zazwyczaj są one również wyposażone w panel do zabawy, który można odłączyć i użyć jako oddzielnej zabawki.

2. Ograniczenie wagi

Chodziki dla dzieci zostały zaprojektowane tak, aby były całkowicie bezpieczne. Nadal jednak powinieneś przestrzegać limitu wagi. Jest to niezwykle ważne, aby chodzik prawidłowo spełniał swoją funkcję i aby Twój maluch był całkowicie bezpieczny używając go.

3. Bezpieczeństwo chodzika dla dzieci

Podczas korzystania z jakiegokolwiek sprzętu dla dzieci trzeba przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo. Poszukaj chodzika, który jest bezpieczny dla Twojego dziecka. Nie powinno być w nim żadnych ostrych krawędzi ani miejsc, w których palce dziecka mogłyby się zaklinować. Powinien mieć bardzo szeroką podstawę, aby nie mógł się przewrócić. Koła powinny mieć średnicę co najmniej 50 mm. Upewnij się, że stopy Twojego dziecka mogą dotykać podłogi, gdy siedzi w chodziku.

4. Komfort

Aby Twojemu dziecku było wygodnie, upewnij się, że wybrany przez Ciebie chodzik ma wysokie oparcie i grube wyściełane siedzisko. Na szczęście większość chodzików ma grubą wyściółkę siedziska i wysokie oparcie. Warto sprawdzić czy chodzik ma możliwość zdjęcia siedziska . Zdecydowanie ułatwi to jego czyszczenie.

5. Regulacja

Wybierając chodzik musisz zwrócić uwagę czy ma on możliwość regulacji. Wysokość powinna być regulowana, podobnie jak przestrzeń między nogami. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, dzięki możliwości regulacji, Twoje dzieci będą mogły dzielić jeden chodzik. To lepsze niż kupowanie oddzielnego chodzika dla każdego dziecka i zastanawianie się, gdzie je wszystkie przechowywać.

6. Jakość projektowania i budowy

Konstrukcja chodzika musi być wystarczająco wytrzymała, aby nie pękała ani nie zapadała się, gdy jest używana przez malucha. Musi być również łatwa w montażu i demontażu. Zwykle chodziki są wykonane z plastiku. Niektóre tworzywa sztuczne są bezpieczne, a inne nie. Powinieneś sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie chodzik nie jest wykonany z PVC, PS lub PC ponieważ tego rodzaju tworzywa sztuczne są szkodliwe dla niemowląt.

7. Czyszczenie

Czyszczenie zabawek dla niemowląt to podstawa. Jeśli nie wyczyścisz odpowiednio zabawek, będą się na nich gromadzić zarazki i bakterie, które mogą spowodować chorobę u dziecka. Musisz codziennie czyścić zabawki dla, aby Twoje dziecko nie zachorowało. Zabawki dla niemowląt można myć mydłem i wodą. Możesz również użyć sprayu dezynfekującego.

8. Dodatkowe wyposażenie

Chodziki dla dzieci zazwyczaj są wyposażone w zabawki. Zabawki mają sprawić, że chodzik będzie dla dziecka bardziej interesujący. W chodzikach znajdziesz zabawki z dźwiękiem, obracane grzechotki, czy klocki. Wybierając chodzik warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie i wybrać taki, który będzie najbardziej atrakcyjny dla Twojej pociechy.

9. Wymagania dotyczące baterii

Chodziki mogą mieć małe zabawki zasilane bateriami. Czasami baterie wymagają wymiany. Zazwyczaj baterie można łatwo wymienić, ale niektóre modele wymagają małego śrubokręta, aby otworzyć komorę baterii. Najpierw sprawdź, czy Twój chodzik potrzebuje baterii, czy nie. Jeśli tak, użyj akumulatorów, aby nie marnować pieniędzy na jednorazowe baterie, ponieważ mogą się bardzo szybko wyczerpać.

10. Przechowywanie

Upewnij się, że chodzik który wybierasz nie będzie sprawiał problemów z przechowywaniem. Na rynku istnieją naprawdę duże chodziki, które potrzebują sporo miejsca. Jeśli nie masz możliwości na zakup dużego chodzika, poszukaj mniejszej opcji lub takiego, który można z łatwością złożyć kiedy nie jest potrzebny lub chodzika, który ma wiele funkcji np. można go zmienić w stolik do zabawy lub jeździk.

Podsumowując, chodzik jest pomocnym narzędziem dla dziecka do nauki samodzielnego wstawania i chodzenia. Wybierając najlepszy model, pamiętaj że pomysłowo zaprojektowany chodzik będzie służył dziecku przez długi czas, i to nie tylko podczas nauki chodzenia!

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny