• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry planszowe i zręcznościowe dla dzieci

Dzieci to mali odkrywcy, którzy uczą się poprzez działanie. Zabawa daje dziecku świetną okazję do rozwijania i ćwiczenia nowych umiejętności we własnym tempie, podążając za swoimi unikalnymi zainteresowaniami. Zabawki, które ma do dyspozycji Twoje dziecko, mogą w istotny sposób kształtować jego rozwój.

Chociaż dorośli i dzieci mogą bawić się razem prawie wszystkim, istnieją zabawki zaprojektowane z myślą o uczestnictwie dorosłych. Gdy Twoje dziecko zbliża się do wieku 3 lat i więcej, wczesne gry planszowe, które wymagają korzystania z pamięci lub proste gry planszowe, które nie wymagają czytania będą idealną formą urozmaicenia zabawy. Gry planszowe zachęcają do umiejętności liczenia, dopasowywania i zapamiętywania, a także umiejętności słuchania i samokontroli (gdy dzieci uczą się przestrzegać zasad). Pielęgnują również umiejętności językowe i budowania relacji. Kolejną ważną korzyścią jest nauczenie dzieci, jak być zwycięzcą i jak radzić sobie z przegraną.

Gry planszowe dla dzieci są pełne korzyści edukacyjnych. Często włączenie gier planszowych i zręcznościowych we wczesnych latach rozwoju prowadzi do korzyści na całe życie.

Czy gry planszowe są ważne w rozwoju dzieci?

Absolutnie! Są ważne z wielu powodów. Gry planszowe są zarówno sposobem na dobrą zabawę, jak i niosą mnóstwo korzyści edukacyjnych. Po pierwsze, jest to świetny sposób na nauczenie dzieci umiejętności motorycznych i społecznych. Po drugie, gry planszowe zapewniają rozrywkę dla całej rodziny. Dzięki grom planszowym, dzieci i rodzice lub dzieci i ich rówieśnicy spędzają wolny czas, budując w ten sposób wspaniałą więź.

Jakie korzyści edukacyjne dają gry planszowe?

Istnieje wiele gier planszowych, które pomagają dzieciom uczyć się różnych pojęć, takich jak operacje, liczby i matematyka. Gry edukacyjne dla dzieci, takie jak Edukacyjna Gra Słów pomoże w nauce języka, natomiast gry takie jak Balansujące Pingwinki czy Równoważnia są doskonałym sposobem na naukę matematyki. W rozwoju zdolności motorycznych idealne będą gry zręcznościowe na przykładKoszyk Małpek lub Spadające Krzesła. Detektywi czy Połącz Obręcze to gry, które uczą logiki i spostrzegawczości.

Czy gry planszowe pomagają w umiejętnościach społecznych

W dzisiejszym świecie wzrasta izolacja dzieci z powodu długiego czasu spędzanego przed ekranem. Dlatego nasze pociechy muszą rozwijać więź społeczno-emocjonalną. Gry planszowe pomagają dzieciom we współpracy i budowaniu więzi społecznej z grupą rówieśniczą. Dzieci mogą lepiej komunikować się z grupą rówieśniczą lub dorosłymi i rozwijać poczucie ducha zespołu.

Czy włączenie gier planszowych może zwiększyć efektywność uczenia się dzieci?

Korzystanie z gier planszowych z pewnością pomoże w procesie uczenia się. Dzięki grom planszowym, edukacyjnym i zręcznościowym, dzieci mogą lepiej zrozumieć pojęcia. Będą również mogły zastosować swoją naukę nie tylko w grze, ale także w sytuacjach rzeczywistych.

Wprowadzenie dzieci w gry planszowe w młodym wieku rozwija umiejętności rozwiązywania problemów zawodowych i rzeczywistych. Czy to prawda?

Twoje dziecko w przyszłości, jako osoba dorosła, musi opanować niektóre z ważnych umiejętności, takich jak logiczne i krytyczne myślenie oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Gry planszowe mają na celu wydobycie tych umiejętności. Wpajanie nawyku grania w gry planszowe od dzieciństwa, kształtuje postawę patrzenia na problem z zamiarem znalezienia rozwiązania, poprzez logiczne i krytyczne sposoby analizy. Dzięki grom planszowym, dzieci rozumieją różnicę między zdrową a niezdrową rywalizacją. Uczą się także pozytywnego podejścia do porażki i przegranej.

Na co zwrócić uwagę kupując grę planszową?

Rodzice muszą przyjrzeć się, jakie umiejętności dziecko zdobędzie grając w grę planszową. Gra planszowa powinna być dobrana tak, aby pielęgnować zainteresowania dziecka i przede wszystkim wzbudzać jego zainteresowanie, aby pociecha chętnie po nią sięgała za każdym razem. Gra musi też oczywiście być odpowiednio dobrana do wieku dziecka.

Jak bardzo gry planszowe pomagają w budowaniu więzi rodzinnych?

Mózg dziecka działa najlepiej w środowisku niezagrożonym, a gdy dzieci bawią się, mają poczucie bezpieczeństwa i są radosne, dzięki czemu wyrastają na zdrowych i szczęśliwych dorosłych. Włączenie do codzienności gier planszowych to doskonała okazja dla rodziców i dzieci do spędzenia wspólnie czasu, a co za tym idzie, budowania dobrych relacji. Bliska więź sprawia, że ​​dziecko czuje się swobodnie w dzieleniu się wszystkim z rodzicami. Granie z dziećmi w gry planszowe wprowadza element zabawy, zdrowej rywalizacji, rozwija krytyczne myślenie i zdolności twórcze. Dzieci rozumieją również, że wygrywanie i przegrywanie są częścią gry.

Czy w dzisiejszym świecie, w którym coraz więcej dzieci jest przyklejonych do ekranów, gry planszowe mogą być dobrą alternatywą? Technologia jest dobra, gdy jest stosowana w odpowiedniej dawce. Odpowiednia ilość czasu przed ekranem różni się w zależności od wieku dziecka. Tak więc alternatywą dla czasu spędzanego przy komputerze czy telefonie jest gra planszowa. Gry planszowe zapewniają mnóstwo dobrej zabawy i nauki. Gdy spędzasz czas bawiąc się z dziećmi, nie tylko pomagasz im w nauce i rozwijaniu umiejętności, ale także budujesz wspomnienia. Kiedy dzieci będą grać z tobą w gry, nauczą się wielu umiejętności życiowych, które będą im służyć w dorosłym życiu. Więc następnym razem, gdy przyjaciel lub krewny zapyta, co kupić dziecku na urodziny lub inną specjalną okazję, dlaczego nie zaproponować gry planszowej?

 

 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny