• Kategorie
  • Szukaj
  • Klocki, patyczki, słomki, płatki

Jako rodzice, często szukamy zabawek, które zapewnią rozrywkę naszym dzieciom, a jednocześnie przyniosą im korzyści edukacyjne. Znalezienie zabawek, które są zarówno interesujące dla dzieci jak i bezpieczne czasem może wydawać się trudnym zadaniem.

Bardzo niewiele zabawek, nawet w swojej najprostszej formie, oferuje te same zalety, co klocki. Badania potwierdzają to, co dzieci, rodzice i nauczyciele wiedzieli od wieków: zabawa klockami jest nie tylko przyjemna, ale ma także pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Klocki, choć zwodniczo proste, są prawdopodobnie najbardziej wszechstronną zabawką, jaką kiedykolwiek wymyślono.

Dzieci uwielbiają klocki. Klocki są doskonałą zabawką edukacyjną i zapewniają świetny sposób na nauczenie kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. Zestawy do budowania z klocków to idealne rozwiązanie, aby ożywić nudne zajęcia w klasie lub wprowadzić do domu nowe, przyjemne zajęcia edukacyjne.

Zabawa klockami poprawia funkcjonowanie mózgu poprzez utrzymanie koncentracji i rozwiązywanie problemów. Pozwala na pomysłową zabawę i kreatywny rozwój u dzieci. Buduje poczucie własnej wartości i pozwala na rozwój społeczny i emocjonalny poprzez dzielenie się, współpracę z innymi i usamodzielnianie się

Dzięki zabawie klockami dzieci uczą się wielu podstawowych umiejętności. Budując z klocków, dzieci mogą wykorzystać swoją wyobraźnię do rozwiązywania problemów lub budowania konstrukcji, które przetrwają próbę czasu.