• Kategorie
  • Szukaj
  • Kolejki i tory

Dzieci od pokoleń uwielbiają bawić się pociągami. Taka zabawa to dla dzieci świetny sposób na relaks, wykorzystanie wyobraźni oraz na naukę.

Poskładanie kawałków toru kolejowego wymaga od dzieci koordynacji wzrokowo-ruchowej i dobrej motoryki, ale co więcej, Twoje dziecko musi zaplanować, gdzie ułoży każdy element, musi unikać mebli, upewnić się, że tor jest przejezdny, wybrać odpowiednie elementy toru, dodać różne elementy dodatkowe, takie jak mosty, tunele i przejazdy kolejowe.

W ten sposób dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale także ćwiczą niezbędne umiejętności, których będą potrzebować w późniejszym życiu. Uczą się rozwiązywać problemy, muszą używać przewidywania, cierpliwości i korzystać z metody prób i błędów, aby zbudować idealną trasę dla swojego pociągu. Dzięki zabawie kolejką, dzieci uczą się, że istnieje wiele rozwiązań problemu, z którym przyszło im się zmierzyć.

Kluczowe korzyści płynące z zabawy kolejkami

Oto tylko kilka powodów, dla których warto zainwestować w zestaw kolejowy dla swojego dziecka.

1.    Dobra motoryka.

Rozwijanie zdolności motorycznych w młodym wieku jest niezwykle korzystne dla późniejszego rozwoju, ponieważ są to umiejętności, których dziecko będzie potrzebować do pisania, rysowania, wiązania sznurowadeł oraz używania noża i widelca. Łączenie torów, ciągnięcie pociągów, obsługa mostów i obrotnic doskonale nadaje się do rozwijania zdolności motorycznych. Bawiąc się ze swoim dzieckiem w budowę trakcji kolejowej, możesz dodać dodatkowe elementy, takie jak ludzie, budynki i zwierzęta, aby zwiększyć wykorzystanie zdolności motorycznych. Dzieci muszą również zyskać świadomość przestrzenną i dowiedzieć się, ile miejsca zajmują same, aby z powodzeniem bawić się bez psucia toru. Jest też dużo kucania, czołgania się, leżenia na podłodze i przechodzenia nad rozstawionymi elementami.

2.    Rozwiązywanie problemów i umiejętności logistyczne

Rozwiązywanie problemów jest kluczową częścią naszego życia. Umiejętność rozwiązywania problemów jest niezbędna w każdym jego aspekcie. Bawiąc się elektryczną kolejką, dzieci uczą się, że metodą prób i błędów są w stanie zbudować tor kolejowy, który może tworzyć pętlę, po której pociągi będą mogły krążyć bez przerwy. Ta umiejętność widzenia A i odnoszenia go do B jest umiejętnością na całe życie, ale mimo to należy się jej nauczyć i ciągle ją ćwiczyć. Szlifowanie umiejętności rozwiązywania problemów zawsze wymaga czasu, ale efekty zdobycia tej umiejętności będą towarzyszyły twojemu dziecku przez całe życie.

3.    Słownictwo i umiejętności komunikacyjne

Zabawa kolejką dla dzieci może być bardzo korzystna w rozwijaniu słownictwa i umiejętności komunikacyjnych Twojego dziecka. Zabawa w udawanie nie tylko wzbogaca słownictwo poprzez opis i opowiadanie historii, ale podczas zabawy dzieci uczą się również cennych umiejętności sekwencjonowania. Używanie opisowego komentarza podczas zabawy z dziećmi daje im o wiele lepsze zrozumienie otaczającego ich świata, na przykład gdy twoje dziecko podniesie jakąś zabawkę, możesz powiedzieć „właśnie podniosłeś czerwony klocek, który jest tego samego koloru co twoje skarpetki”.

4.    Kreatywność i wyobraźnia.

Bez kreatywności i wyobraźni życie byłoby dla nas wszystkich nudne. Aby rozwijać się jako społeczeństwo, niezbędne jest tworzenie nowych wynalazków. Jeśli Twojemu dziecku brakuje wyobraźni i kreatywności, w rozwoju jej może pomóc zabawa z pociągami. Twoje dziecko zastanowi się nad scenariuszami wspólnego organizowania torów kolejowych na różne sposoby. Piękno zabawkowej kolejki dla dzieci polega na tym, że dzieci mogą ustawić swój tor w inny sposób za każdym razem, gdy się bawią. Zestawy pociągów są również idealne do pomysłowego opowiadania historii. Zaletą elektrycznych kolejek dla dzieci jest również to, że można je łączyć z wieloma innymi zabawkami, dzięki czemu twoje pociechy będą miały zapewnioną zabawę na wiele godzin.

Pamiętaj, że zabawa zabawkami nie oznacza, że Twoje dziecko marnuje czas. Jest to istotna część rozwoju Twojego dziecka. Od umiejętności rozwiązywania problemów po wyobraźnię, komunikację i zdolności motoryczne –zabawkowe kolejki dla dzieci mogą przyspieszyć etapy rozwoju Twojego dziecka. Zabawa pociągami jest niezwykle korzystna dla dzieci. Pomaga im rozwinąć niezbędne umiejętności w młodym wieku, które będą im potrzebne w dalszym dorosłym życiu.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny