• Kategorie
  • Szukaj
  • Muzyczne

Muzyka jest uniwersalnym językiem i integralną częścią ludzkiego społeczeństwa i kultury. Przenika nasze życie za pośrednictwem radia, telewizji i teatru, stanowi część naszych obchodów i jest dla wielu z nas instynktownym sposobem wyrażania siebie. Dodatkowo muzyka ma wiele korzyści rozwojowych dla małych dzieci. Poniżej znajduje się pięć powodów, dla których warto rozważyć zabawki muzyczne dla niemowląt i małych dzieci.

1. PROMUJE KREATYWNOŚĆ

Dzieci są z natury ciekawskie i z przyjemnością odkrywają różne dźwięki. Dzieci, które mają kontakt z muzyką i mają doświadczenie w tworzeniu muzyki, znacznie częściej rozwijają zainteresowanie grą na instrumencie czy śpiewaniem. Istnieje również wiele korzyści płynących z nauki gry na instrumencie dla starszych dzieci i dorosłych. Dziecko z talentem muzycznym, które nigdy nie grało na instrumencie, raczej nie odkryje ani nie będzie realizować swojej pasji.

2. WZMACNIA UMIEJĘTNOŚCI POZNAWCZE I ROZWÓJ ZMYSŁÓW

Percepcja słuchowa jest ważną umiejętnością przed czytaniem, a muzyka to wspaniały sposób na jej rozwijanie. Przeprowadzono wiele badań na temat korzystnego wpływu muzyki na rozwój młodych mózgów, ponieważ stymuluje ona ścieżki neuronowe i uczy krytycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów. Uważa się, że wzorce i rytmy muzyki pomagają mózgowi szybciej i wydajniej przekazywać informacje. Niemowlęta i małe dzieci, które mają kontakt z muzyką, lepiej radzą sobie w takich obszarach, jak rozwój języka, mowa, umiejętność słuchania i czytania.

3. ROZWIJA UMIEJĘTNOŚCI RUCHOWE

Każda czynność, która wymaga współpracy rąk i oczu, rozwija koordynację ręka-oko. Opanowanie koordynacji wymaganej do trzymania i grania zabawkami może być trudne dla małych rączek. Prawidłowe uderzenie na przykład w bębenek wymaga odpowiedniego posługiwania się pałeczkami perkusyjnymi i dobrej koordynacji ręka-oko. Różnorodność zabawek instrumentów o różnych rozmiarach, kształtach i typach zachęci różne obszary mięśni do wzmocnienia i rozwoju.

4. UCZY CIERPLIWOŚCI

Gra na instrumentach muzycznych, jak każda umiejętność, wymaga czasu do opanowania. Dzieci będą cieszyć się poczuciem osiągnięć, jakie czerpią z nauki poprzez zabawę, ponieważ są w stanie stopniowo powtarzać znajome melodie lub wzorce lub utrzymywać stały rytm.

5. ZACHĘCA DO WYRAŻANIA SIEBIE

Niemowlęta i małe dzieci nie zawsze mają słownictwo potrzebne do wyrażania siebie i mogą się denerwować, gdy nie są w stanie wyrazić swoich uczuć. Muzyczne zabawki dla niemowląt i dzieci dają możliwość wyrażania tego, co w danej chwili czują i mogą pomóc uwolnić zgromadzoną energię, a także po prostu być świetną zabawą!

Świat muzyki ma tak wiele do zaoferowania małym dzieciom. Teraz, gdy znasz już korzyści, jakie dają zabawkowe instrumenty muzyczne możesz wybrać z naszej oferty idealną zabawkę dla swojego malucha.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny